Достапни линкови

BBG Affiliates

Ден по поројот,се расчистуваат последиците


Расте бројот на починати и повредени во невремето што вчера го зафати скопско. Досега се пријавени 20 загинати лица, потврдуваат од МВР. Најкритично е во Стајковци,Сингелич,Смилковции Арачиново. Екипите на МВР се на терен, а дел од улиците се уште се затворени.

Категории

XS
SM
MD
LG