Достапни линкови

Реновирање на „Жена парк“, а не барок за ГТЦ


По информациите во медиумите дека поставените огради во паркот кај ГТЦ се со намера да почне поставувањето на барокна фасада, од Град Скопје денеска соопштуваат дека истите се во функција на реконструкција на пешачките патеки во паркот Жена борец.

XS
SM
MD
LG