Достапни линкови

Една жена убиена, петмина ранети во напад во Лондон


Една жена загина, а петмина други беа ранети од човек за кој полицијата соопшти дека имал ментални здравствени проблеми и кој нападот го изврши со нож синоќа во центарот на Лондон. Сепак, полицијата не ја исклучува можноста нападот да имал и терористички мотиви.

XS
SM
MD
LG