Достапни линкови

Договорот меѓу ЕУ, Турција за мигрантите под прашалник


Политичката нестабилност во Турција предизвика загриженост за натамошниот развој на европските односи со Анкара и би можело да влијае врз договорот за спречување на бранот мигранти во Европа. Во исто време Анкара ја обвини Европската унија дека не го исполнува нејзиниот дел од договореното.

XS
SM
MD
LG