Достапни линкови

Времето денеска: претпладне сончево, попладне со дожд


Во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а во пладневните и попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови за појава на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и појава на град. УВ-индексот ќе изнесува 8. Температурата ќе се движи од 24 до 36 степени. Во Скопје претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе достигне до 32 степена.

XS
SM
MD
LG