Достапни линкови

Турција ги затвора воените училишта


Турција ќе ги затвори воените училишта, а вооржените сили ќе ги стави под команда на министерот за одбрана. Ова го изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, наведувајќи дека потегот е со цел војската да биде под построга контрола на владата по неуспешниот државен удар во Турција.

XS
SM
MD
LG