Достапни линкови

Клинтон ја прифати кандидатурата за претседател


Хилари Клинтон ја прифати номинацијата на Демократската партија да биде нејзин кандидат за претседател. Нејзиниот говор на крајот од четиридневната конвенција го означи почетокот на, според многумина, најскапите и можеби натешките избори во американската историја.

XS
SM
MD
LG