Достапни линкови

Рамадани - Политички лидери без одговорност


Имаме некаква зависност на политичките лидери, конфликтните ситуации, дали се политички, безбедносни или други, да ги надминуваат со инволвирање на меѓународната заедница, вели претседателот на Евро-атлантскиот совет на Македонија, Исмет Рамадани, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG