Достапни линкови

Теориите на заговор за неуспешниот пуч во Турција


Во Турција, како што продолжуваат апсењата на новинари, судии и воени страешни, така се повеќе се шират теории на заговор за тоа кој го оркестирал неуспешниот воен удар. Тоа му дава на претседателот Реџеп Таип Ердоган политичка муниција за справување со неговите противници, реални и измислени.

XS
SM
MD
LG