Достапни линкови

Хилари Клинтон прва жена кандидат за претседател на САД


Хилари Клинтон влезе во историјата со тоа што стана прва жена претседатлски кандидат, момент за кој Демократите се надеваат дека ќе ја обедини нивната партија во трката до Белата куќа.

XS
SM
MD
LG