Достапни линкови

Жерновски: Нема излез од кризата без одговорност


Жерновски: Нема излез од кризата без одговорност
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:22 0:00

По двочасовен распит во Специјалното јавно обвинителство, градоначалникот на скопската општина Центар Андреј Жерновски изјави дека со обвинителките разговарал за проектот Скопје 2014 и она што го затекнал во општината кога дошол на функција.Овој предмет произлегува од прислушуваните разговори.

Категории

XS
SM
MD
LG