Достапни линкови

Жерновски: Нема излез од кризата без одговорност


По двочасовен распит во Специјалното јавно обвинителство, градоначалникот на скопската општина Центар Андреј Жерновски изјави дека со обвинителките разговарал за проектот Скопје 2014 и она што го затекнал во општината кога дошол на функција.Овој предмет произлегува од прислушуваните разговори.

XS
SM
MD
LG