Достапни линкови

САД: тензично на конвенцијата на Демократите


Националната демократска конвенција во Филаделфија почна тензично откако поддржувачите на Берни Сандерс постојано ја исвиркуваа Хилари Клинтон иако сега тој почна силно да ја поддржува. Како и да е, се очекува Клинтон да стане првата жена која ќе се трка за Белата куќа.

XS
SM
MD
LG