Достапни линкови

Во Германија сириец активира бомба, 12 ранети


27 годишен сириец на кој му бил одбиено барањето за азил во Германија, загина откако бомбата што ја носел ја активирал пред влезот на еден музички фестивал на отворено во германскиот град Ансбах. Претходно сириски азилант уби една жена.

Категории

XS
SM
MD
LG