Достапни линкови

Трамп ја прифати претседателската кандидатура


Доналд Трамп ја прифати номинацијата на Републиканската партија за претседател на Соединетите држави. Тој на партиската конвенција во Кливленд изјави дека земјата се соочува со криза и оти тој тоа ќе го поправи.

XS
SM
MD
LG