Достапни линкови

Алексов - Транспарентна ДИК за доверба во избирачкиот список


Политичката волја е клучна за спроведување на договорот, а досегашното искуство не не прави оптимисти, оценува Дарко Алексов, директор на МОСТ за договорот меѓу партиите потпишан во средата. Тој смета дека се додека избирачкиот список се третирал како политичка тема нема да има доверба во него.

XS
SM
MD
LG