Достапни линкови

Ердоган прогласи вонредна состојба во Турција


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган прогласи вонредна состојба по неуспешниот воен пуч. Ердоган изјави дека состојбата ќе трае три месеци и ќе и овозможи на владата поефикасно да се справи со организаторите на државниот удар.

XS
SM
MD
LG