Достапни линкови

Доналд Трамп и официјално претседателски кандидат


Републиканците го номинираа милијардерот Доналд Трамп за нивен кандидат за американски претседател на изборите на 8 ноември. До ова дојде и покрај несогласувањата во нивните редови за неговата способност на таа функција забележани на националната конвенција на Репбликанската партија во Кливленд.

XS
SM
MD
LG