Достапни линкови

Трамп на прагот до претседателски кандидат


Конвенцијата на Републиканската партија почна со метеж откако критичарите на Доналд Трамп не успеаа да обезбедат поединечно гласање за да го покажат нивното противење на неговата претседателска кандидатура. Сега е сигурно дека Трамп ќе се трка на изборите на 8 ноември.

XS
SM
MD
LG