Достапни линкови

Антитерористичка операција во Казакстан


Властите во Казакстан покренале антитерортситичка операција откако непознати вооружени напаѓачи денеска убиле двајца полицајци во главниот град Алма Ата. Има извештаи дека имало жртви и меѓу цивилите. Според полициски извори, исламски милитанти нападнале три владини згради, вклучувајќи и една полициска станица. Еден од напаѓачите, како што јавуваат новинските агенции, биле уапсен.

XS
SM
MD
LG