Достапни линкови

Собири на поддршка за Ердоган


Поддржувачи на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и синоќа излегоа во градовите за да му дадат поддршка по неуспешниот обид за државен удар во кој загинаа над 290 луѓе. Турските власти уапсиле над 6 илјади луѓе, откако Ердоган вети дека ќе продолжи чистењето на државните институции.

XS
SM
MD
LG