Достапни линкови

Хоророт на тероризмот во Ница


Најмалку 84 луѓе загинале, а десетина други се ранети кога едно лице со камион влета со голема брзина во луѓе кои го славеа Денот на Бастиља во Ница, на француската Ривиера. Возачот бил 31 годишен французин роден во Тунис.

XS
SM
MD
LG