Достапни линкови

НАТО и Русија загрижени за Украина


Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по состанокот во Брисел со пратениците на Русија во Алијансата изјави дека е неопходна заедничка соработка во решавањето на судирот на истокот на Украина. Претходно рускиот претседател Владимир Путин изрази загриженост за ескалацијата на конфликтот.

XS
SM
MD
LG