Достапни линкови

Тереза Меј, новата „Железна дама“


Британија за прв пат, дваесет и шест години по Маргарет Тачер добива жена премиер. Тоа е 59 годишната Тереза Меј која во изминативе шест години беше министерка за внатрешни работи во кабинетот на премиерот Дејвид Камерон кој си поднесе оставка.

XS
SM
MD
LG