Достапни линкови

Меркел: Во Европа со мигрантите дојдоа и терористи


„Милитантните групи шверцувале некои нивни членови во Европа со бранот мигранти од Сирија“. Ова го изјави германскиот канцелар Ангела Меркел. Над милион мигранти пристигнаа во Германија во минатата година. Повеќето се од Сирија.

XS
SM
MD
LG