Достапни линкови

Шарената револуција го обои Министерството за финансии


Демонстрантите меѓу зградите на Градски ѕид успеаја да го обојат Министерството за финансии, откако полицијата им го блокираше патот до институцијата. Тие неколку пати се обидуваа кај пролазите на зградите да го пробијат полицискиот кордон, а потоа низ гаражите стигнаа до Министерството.

XS
SM
MD
LG