Достапни линкови

Москва: НАТО се фокусира врз „непостоечка закана“ од Русија


Москва го критикува НАТО дека на самитот во Варшава се фокусирал врз, како што се наведува „непостоечка закана“ од Русија. На дводневниот собир, лидерите на Алијансата одобрија ново големо распоредување на сили во источна Европа.

XS
SM
MD
LG