Достапни линкови

Клековски - Политичарите треба да пораснат


Проблемите во спроведувањето на Договорот од Пржино произлегуваат од тоа што ВМРО-ДПМНЕ верува дека ќе победи на изборите и затоа ја преферира политичката разврска, а СДСМ смета дека правната разврска работи во нивна корист, оценува во неделното интервју аналитичарот Сашо Клековски.

XS
SM
MD
LG