Достапни линкови

Што да се очекува од самитот на НАТО?


Никој не очекува на масата на самитот на НАТО во Варшава оваа недела да биде ставено проширувањето на Алијансата. Затоа пак, главно прашање што ќе го решаваат лидерите на земјите членки е како да ја натераат Русија да се откаже од агресивните постапки од кои страхуваат нејзините соседи.

XS
SM
MD
LG