Достапни линкови

Реакции во Ирак по британскиот извештај


Британскиот извештај за војната во Ирак објавен вчера силно го критикува екс премиерот Тони Блер, како и неговата влада, оценувајќи дека ја втурнале земјата во војна врз основа на недоволни разузнавачки информации. Извештајот наиде на разни мислења во Ирак.

XS
SM
MD
LG