Достапни линкови

Полициjaта ги спречи демонстрантите да протестираат пред Уставниот суд


Полициски кордон не им дозволи на демонстрантите од Шарената револуција да го преминат мостот Гоце Делчев во центарот на Скопје и да протестираат пред зградата на Уставниот суд. Демонстрантите со кренати раце и пеејќи ја химната бараа полицијата да ги пушти да го преминат мостот.

XS
SM
MD
LG