Достапни линкови

Прв заеднички предизборен настап на Обама и Клинтон


Американскиот претседател Барак Обама и кандидатот на Демократската партија за претседателските избори Хилари Клинтон за прв пат заедно се појавија во предизборната кампања. Обама оцени дека нема посоодветна личност за претседател на САД од Хилари Клинтон.

XS
SM
MD
LG