Достапни линкови

Брегзитот нема да го загрози проширувањето на ЕУ


Проширувањето на Европската унија ќе продолжи, беше нагласено на вчерашниот самит за Западен Балкан одржан во Париз. Собирот беше уште еден обид на лидерите на Унијата да ги уверат балканските земји дека разговорите за пристапување ќе продолжат и покрај гласањето на Британија да ја напушти Унијата.

XS
SM
MD
LG