Достапни линкови

Протест пред УКИМ додека траеше вонредната седница


Протест пред УКИМ додека траеше вонредната седница
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:37 0:00

Демонстранти од Студенсткиот пленум пред ректорската управа на УКИМ го фрлија етичкиот кодекс на УКИМ во знак на протест затоа што сметаат дека тој е прегазен со последните инциденти при изборите за студентски лидер. Тие протестираа додека во зградата се одвиваше вонредна седница за изборите.

Категории

XS
SM
MD
LG