Достапни линкови

Нападот во Багдад го изврши ИД


Нападот во Багдад го изврши ИД
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Пријатели и семејства на загинатите во вчерашниот самоубиствен напад во Багдад се собраа на местото на трагедијата за да им одадат почит на жртвите. Во инцидентот загинаа 126 луѓе, додека над двесте беа ранети. Тоа беше најсмртоносен напад годинава во Ирак.

Категории

XS
SM
MD
LG