Достапни линкови

Вечерен студентски протест во Скопје


Вечерен студентски протест во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Студентите вечерва го завршија протестот на платото на Универзитетот Свети Кирил и Методиј. Тие побараа, на седницата в понеделник, ректорската управа да го осуди насилството од полицијата врз студентите и да не го признава, како што велат, нелегално избраниот претседател на Студентскиот парламент.

Категории

XS
SM
MD
LG