Достапни линкови

Словачка од денеска претседава со ЕУ


Словачка го презема од Холандија шестмесечното претседавање со Европската унија. Тоа, според аналитичарите, се случува веројатно во еден од најчувствителните моменти во историјата на Унијата откако пред една недела британците на референдум се изјаснија за излегување од заедничкиот европски дом.

XS
SM
MD
LG