Достапни линкови

Тензии пред СПУКИМ, полицијата насилно ги исфрли Пленумци


Претставници на Студентскиот пленум беа потиснати од пред влезот на Студентскиот парламент од страна на специјалната полиција, откако како што велат насилно биле исфрлени од пред просториите додека мирно го чекале досегашниот претседател Кирил Спировски.

XS
SM
MD
LG