Достапни линкови

Русија се согласи на разговори со НАТО


Москва ќе ги продолжи разговорите во рамките на Советот НАТО, Русија по самитот на Алијансата во Варшава во јули. Ова го изјави шефот на француската дипломатија Жан Марк Аро по средбата во Париз со неговиот руски колега Сергеј Лавров. Во меѓувреме Моска и НАТО трупаат сили во источна Европа.

XS
SM
MD
LG