Достапни линкови

Во нападот во Истанбул убиени најмалку 36 луѓе


Во нападот во Истанбул убиени најмалку 36 луѓе
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Најмалку 36 луѓе биле убиени, а 147 ранети, меѓу нив и странски државјани, во самоубуствениот напад во главниот меѓународен аеродром во Истанбул. Премиерот на Турција Бинали Јидирлим изјави дека нападот го извршиле тројца самоубијци и оти сето укажува дека станува збор за милитанти на ИД.

Категории

XS
SM
MD
LG