Достапни линкови

Светската економија и безбедност по Брегзитот


Финансиските пазари по британското гласање за излегување од ЕУ во петокот не изреагираа панично, оцени извршниот директор на ММФ Кристин Лагард. Сепак, повеќето експерти страхуваат дека така нема да остане со оглед на сите нејаснотии што ги носи Брегзитот.

XS
SM
MD
LG