Достапни линкови

Британија изгласа заминување од ЕУ


Британија изгласа заминување од ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Британија гласаше да ја напушти Европската унија, покажаа резултатите од вчерашниот референдум. Приврзаниците за излегување по скоро сите преброени гласови имаат над 16 милиони и 700 илјади гласови. Одзивот бил околу 72 насто.

XS
SM
MD
LG