Достапни линкови

Британија изгласа заминување од ЕУ


Британија гласаше да ја напушти Европската унија, покажаа резултатите од вчерашниот референдум. Приврзаниците за излегување по скоро сите преброени гласови имаат над 16 милиони и 700 илјади гласови. Одзивот бил околу 72 насто.

XS
SM
MD
LG