Достапни линкови

Македонија блиску, а далеку од НАТО


Македонија стои во место во врска со зачленувањето во НАТО. Спорот со Грција за името, сега веќе не е единствената пречка за зачленување. Мора да биде решена и политичката криза.

XS
SM
MD
LG