Достапни линкови

ЕУ мора да се менува без оглед на Брегзит


Ден пред референдумот во Британија за излегување или останување на таа земја во ЕУ зачестија оценките на странските политичари за иднината на Унијата. Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер кој изјави дека излегувањето ќе биде „чин на самоуништување за британците“.

XS
SM
MD
LG