Достапни линкови

Брегзит и балканскиот сон за ЕУ


И покрај целиот евроскептицизам што го зафати Континентот во изминативе години, има еден регион каде што повеќето се уште сакаат да влезат во Европската унија. Станува збор за Западен Балкан, се наведува во написот објавен во весникот Фајненшал тајмс.

XS
SM
MD
LG