Достапни линкови

Ноќ на тензии во Скопје


Демонстрантите од Шарената револуција вечерва не успеаа да го урнат споменикот на Прометеј откако интервенираше полицијата. Претходно ја обоија зградата на Министерството за правда и ги искршија прозорците. Кон протестот на Шарената револуција се приклучи и опозицијата.

Категории

XS
SM
MD
LG