Достапни линкови

Ослободен активистот на Шарената револуција


Додека траеше прославата на владејачката партија ВМРО ДПМНЕ во Музејот на ВМРО на Камениот мост беше уапсен активистот од Шарената револуција Павле Богоевски при обид за герила акција. По неколку часа во полициската станица Пролет, Богоевски излезе со транспарентот и со една прекршочна пријава.

XS
SM
MD
LG