Достапни линкови

Бренан: ИД веќе има повеќе борци од Ал Каеда


Шефот на ЦИА Џон Бренан предупреди во американскиот Конгрес на опасноста од евентуални индивидуални терористички напади. Бренан наведе дека постојат десетици илјади борци на Исламската држава во целиот свет, што е повеќе од оние што ги имаше терористичката мрежа Ал Каеда.

XS
SM
MD
LG