Достапни линкови

Бренан: ИД веќе има повеќе борци од Ал Каеда


Бренан: ИД веќе има повеќе борци од Ал Каеда
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Шефот на ЦИА Џон Бренан предупреди во американскиот Конгрес на опасноста од евентуални индивидуални терористички напади. Бренан наведе дека постојат десетици илјади борци на Исламската држава во целиот свет, што е повеќе од оние што ги имаше терористичката мрежа Ал Каеда.

XS
SM
MD
LG