Достапни линкови

Како да се искористат парите од дијаспората?


Како да се искористат парите од дијаспората?
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:37 0:00

Голем дел од земјите бараат начини за привлекување на парите од нивните иселеници за инвестиции. Некои тоа го прават со издавање обврзници за дијапората. Во Македонија пак, парите од сонародниците главно се користат за тековна потрошувачка, а не за инвестиции.

XS
SM
MD
LG