Достапни линкови

НАТО и Русија со нови сили во Европа


НАТО на минситерскиот состанок во Брисел деновиве постигна согласност за распоредување нови сили во трите балтички земји и Полска. Тоа е последен од серијата чекори за одвраќање од можните руски потези во тој регион. Во истовреме, Москва ја почна проверката на готовноста на нејзините сили.

XS
SM
MD
LG