Достапни линкови

Шарена револуција, три дена до ултиматумот


По подолго време неколку илјади демонстранти повторно излегоа на протест. Под мотото „Правдата е уставна“ демонстрантите протестираа пред владата незадоволни што Уставниот суд на денешната сендица не ја разгледа уставноста на Специјалното јавно обвинителство.

XS
SM
MD
LG